Lubelskie Dni Informatyki

Opublikowano: 15-03-2019

Wróć do spisu artykułówLubelskie Dni Informatyki, czyli popularne “LDI” to największa konferencja IT wschodniej ściany Polski. Wydarzenie to jest organizowane przez Koło Naukowe Informatyków oraz Grupę KUL.NET działającą przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tegoroczna edycja LDI, już po raz dwunasty skupi przy sobie osoby pracujące oraz interesujące się branżą IT.

Przeczytaj także : Hazard, alkohol i prostytutki.

Konferencja Lubelskie Dni Informatyki sukcesywnie, z roku na rok, przyciąga coraz większą rzeszę odwiedzających. W zeszłym roku było to ponad 1200 osób!
Nie jest to jednak jedyna rzecz warta uwagi. Statystyki mówią same za siebie.
Przede wszystkim, uczestnicy zeszłorocznej konferencji mieli do wysłuchania 6 starannie przygotowanych prelekcji, ponadto do wyboru było aż 11 inspirujących warsztatów prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie.
O tym, jak bardzo pożądana jest ta część konferencji świadczy rejestracja - należy bowiem zgłosić chęć uczestnictwa. Wolne miejsca na owe zajęcia od wielu lat rozchodzą się bardzo szybko.
Razem z zestawieniem biorących udział w konferencji możemy wywnioskować ciekawe informacje. Spośród ponad tysiąca osób aż 71% jest zatrudnionych w branży, a 19% to studenci. Warsztaty zatem - posiadając takie powodzenie - z pewnością niosą za sobą praktyczną wiedzę, którą na co dzień możemy wykorzystać w pracy.

Nie jest to tajemnicą dla sponsorów oraz partnerów wydarzenia, w przygotowaniach do ubiegłorocznej konferencji brało udział, w mniejszym lub większym stopniu, 144 firmy.

Na podstawie statystyk możemy stwierdzić, że konferencja skierowana jest do studentów,  osób pracujących w branży IT, pasjonatów oraz sympatyków popularnych technologii. Podczas konferencji napotkamy zarówno zafascynowanych możliwościami informatyki, jak i ekspertów w swoim fachu.  

Należy wspomnieć, że konferencja jest bezpłatna, jedyny wymóg to rejestracja na stronie wydarzenia. Pierwsze 400 osób, które pojawią się na konferencji, otrzymają drobny upominek od organizatora. Ponadto można liczyć na różnego rodzaju gadżety od firm prezentujących się na licznych stoiskach. Od klasycznych kubków, przez powerbanki, na Google Cards kończąc - zasób oraz różnorodność nagród jest zatem bardzo duża. Do tego dochodzą m.in. konkursy na mediach społecznościowych związane z konferencją. Warto zatem być na bieżąco z informacjami.

Podstawą konferencji są jednak warsztaty i prelekcje. Co roku prezentujemy na nich ciekawostki oraz nowinki z branży informatycznej. Nasi prowadzący to doświadczeni oraz będący na bieżąco z innowacjami specjaliści. Dla nowych osób w branży - także tych, którzy szukają swojego pierwszego zatrudnienia - pojawią się targi pracy, które pozwolą na zestawienie nabytej wiedzy z rynkiem oraz jego potrzebami. Swoje miejsce na konferencji znajdą zatem wszyscy.

Siedzisz sobie wygodnie przed komputerem i sączysz drugą caipirinhę. Pracowałeś w tym tygodniu przez całe 4 godziny. Już wystarczy, nie warto się przepracowywać. Czas wrzucić na Fejsa zdjęcie stóp na tle pięknej plaży, zamknąć laptopa i trochę popływać. Przecież możesz – w końcu zarabiasz w Internecie. 

Nie po raz pierwszy gospodarzem i współorganizatorem konferencji jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. “​Nie wybraliśmy tego miejsca przypadkiem. Atmosfera, która panuje w Parku, motywuje nie tylko młodych przedsiębiorców, czy środowisko akademickie. Każdy odwiedzający już po kilku minutach czuje nowe siły i chęci do działania. Ta energia jest zaraźliwa” - tak o wyborze miejsca mówią przedstawiciele grupy organizującej LDI. Tak rzeczywiście jest: nowoczesna architektura spotyka się tu z nowoczesną technologią.

 Chcesz poznać nowe doznania gdzie mógłbyś się nacieszyć delikatnym kobiecym ciałem!

Podobnie względem lat poprzednich, Lubelskie Dni Informatyki odbędą się 13 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3.

Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem