Szymon Rekita z Biskupca najlepszy w Turcji.

Opublikowano: 14-03-2019

Wróć do spisu artykułów 

Przeczytaj także : Witold Waszczykowski o zarobkach nauczycieli - "Nie powiem, bo się wstydzę"

 

Szymon Rekita (w różowej koszulce lidera) przyjmuje gratulacje od swoich grupowych kolegów z Leopard Pro Cycling

Szymon Rekita (w różowej koszulce lidera) przyjmuje gratulacje od swoich grupowych kolegów z Leopard Pro Cycling

 

• █▬█ █ ▀█▀ Polecam świetny program uznanego admina - sejfik, dużo wysokopłatnych zadań, ofert refundowanych i ze świetnym PTP. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma, to zapisz się jak najszybciej, bo każdy dzień zwłoki to stracona 

 

Szymon Rekita, wychowanek Ludowego Klubu Kolarskiego Warmia Biskupiec, odniósł w Turcji życiowy sukces. Wygrał Tour of Antaly — wyścig bardzo wysoko notowany w międzynarodowej hierarchii kolarskich imprez.

Po niedawnym zwycięstwie w klasyku na Majorce Szymon Rekita odniósł kolejny sukces. Tym razem okazał się najlepszym kolarzem w Tour of Antalya. Zadecydowała o tym jego heroiczna jazda w trzecim etapie, nazwanym przez jego uczestników „królewskim”. 

kup,sprzedaj,wynajmij mieszkanie na Mazurach

Był niezbyt długi (92 km), ale górzysty. Polak najpierw załapał się do 20-osobowej ucieczki, po czym na finiszu, z przewagą kilku sekund, samotnie minął linię mety, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W ostatnim etapie (płaskim) skutecznie bronił swojej niewielkiej przewagi nad mocnym włoskim kolarzem Giovannim Lonardi. 

Gdyby wygrał Włoch i uzyskał za to stosowną bonifikatę, zostałby zwycięzcą Tour of Antalya. Był jednak drugi na mecie, więc Rekita zachował koszulkę lidera. Szymon zyskał wiele cennych punktów do światowego rankingu. 

— Szymon, jak i cały zespół, pojechał bardzo dobrze — powiedział menedżer drużyny Markus Zingen. — Nie dość, że wygrał generalkę, to jeszcze udało nam się zgarnąć triumf w klasyfikacji drużynowej. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami — podkreślił Zingen. 

— Już podczas obozu na Majorce czuliśmy się wszyscy bardzo dobrze — stwierdzia Szymon. — Liczyliśmy na dobre miejsca etapowe, ale zwycięstwo w generalce przerosło trochę moje oczekiwania. Ostatni etap, mimo że płaski, był bardzo trudny, ale dzięki kolegom z grupy utrzymałem koszulkę lidera. Jestem szczęśliwy, a całej drużynie mocno podniosło się morale. 

Szymon urodził się 15 listopada 1994 roku w Biskupcu, kolarstwo zaczął uprawiać w 2006. Pierwszy i jedyny dotąd jego polski klub to Warmia Biskupiec, a pierwszy klubowy trener — Jerzy Kowalski (obecnie Dariusz Jaskulski). Po dwóch latach był już medalistą mistrzostw województwa. W rankingu PZKol juniorów w 2012 zajął pierwsze miejsce, a jego kolarską specjalnością stała się jazda indywidualna na czas. 

Jest dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski orlików w jeździe na czas, reprezentantem Polski, uczestnikiem mistrzostw Europy i świata. Był zwycięzcą wielu krajowych wyścigów i kilku zagranicznych. Za granicą reprezentował m.in. włoską grupę Altopack-Eppela V.C. Coppi Lunata, a obecnie luksemburską Leopard Pro Cycling. 

 

Centrumreklamy.com
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem