W wyborach wystartuje księżniczka. Sensacja w Tajlandii

Opublikowano: 11-02-2019

Wróć do spisu artykułówKsiężniczka Ubolratana Mahidol wyłamała się z tradycji. W piątek ogłosiła, że wystartuje w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w marcu. Ta decyzja wywołała sensację.

 

Ubolratana Mahidol księżniczka z Tajlandii

 

 Poleć zapis do sejfika znajomym i zarabiaj odpowiedni % za ich zarobki dożywotnio. Od każdego bezpośrednio poleconego dostajesz 16% od jego zarobków (oczywiście bez uszczerbku na jego zarobkach).

 

W 2016 roku zmarł król Tajlandii Bhumibola Aduliadeja. Teraz jego najstarsza córka ogłosiła, że wystartuje w wyborach parlamentarnych. Ta decyzja wywołała sensację na całym świecie.

Księżniczkę zgłosiła partia Thai Raksa Chart, która związana była z populistycznym premierem Thaksinem Shinawatrą Dziś żyjącym na wygnaniu. Obecny król Vajiralongkorn potępił siostrę. Natomiast pałac wydał oświadczenie - "to wyzwanie dla kultury narodu tajskiego”.

W Tajlandii obowiązuje monarchia konstytucyjna. Na stronie "Gazety Wyborczej" przeczytamy, że król i jego rodzina trzymają się z dala od polityki. W kraju obowiązuje drakońskie prawo o obrazie majestatu. Za kpinę czy krytykę monarchy i jego rodziny grozi wieloletnia kara więzienia.

Kreca mnie gadzety erotyczne a ciebie ?

Księżniczka nie zamierza jednak ustąpić. W jej żyłach płynie królewska krew. Na Instagramie przypomniała jednak, że po pozbawieniu jej tytułów jest dziś zwykłą obywatelką. Dlatego chce skorzystać ze swych praw, kandydując na premiera. Jej decyzja może zmienić układ sił w kraju.

Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem