Tesla Model X: najbardziej oczekiwany SUV świata

Opublikowano: 10-02-2019

Wróć do spisu artykułów 

Model X jest samochodem wyjątkowym - nie ma wciąż modelu alternatywnego, a w stosunku do spalinowych SUVów dostarcza on zupełnie nowych wrażeń z jazdy, obserwacji otoczenia przez zachodzącą na dach przednią szybę, niespotykanych osiągów, posiada odmienne wnętrze, a kwintesencją odmienności są sokole drzwi.

 

Tesla Model X: najbardziej oczekiwany SUV świata

 

Założona przez Elona Muska marka samochodów elektrycznych Tesla stała się w USA symbolem nowoczesnej Ameryki, która jak dawniej jest innowacyjna również w motoryzacji. Nic zatem dziwnego, że Model X, czyli pierwszy SUV w ofercie Tesli, był wyczekiwany od lat.

Moda, ekologiczny napęd i świetne osiągi powodują, że klienci nie zwracają uwagi na tańsze niż w przypadku klasycznych niemieckich samochodów premium materiały. Tesla to hit nie tylko w USA, ale też krajach, gdzie rządy dorzucają się do zakupu samochodów na prąd (np. w Norwegii). Teraz sprzedaż tej amerykańskiej marki ma szansę na kolejny ogromny skok. Wszystko za sprawą SUV-a – Modelu X. Samochody tego typu to hit na całym świecie, a szczególnie w USA.

Poleć zapis do sejfika znajomym i zarabiaj odpowiedni % za ich zarobki dożywotnio. Od każdego bezpośrednio poleconego dostajesz 16% od jego zarobków (oczywiście bez uszczerbku na jego zarobkach).

Zaprezentowane w Kalifornii auto jest pierwszym elektrycznym SUV-em na świecie, a do tego posiada wszystkie zalety Modelu S. Nowy Model T dostępny będzie w dwóch wersjach – podstawowej, która i tak pozwala na osiągnięcie 60 mil na godzinę (96 km/h) w 4,8 s (i zasięg 413 km) oraz mocniejszej, która katapultuje to rodzinne auto do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,2 s. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dwóch silników elektrycznych – o mocy 259 KM z przodu i 503 KM z tyłu.

 

 

Za sukcesem Tesli stoi nie tylko technologia, ale też charyzmatyczna postać jej szefa, Elona Muska, który potrafi podkreślić największe zalety swoich samochodów. Wystarczy wspomnieć, że podczas prezentacji Modelu X prezentował przydatność widowiskowo otwieranych do góry tylnych drzwi, które pozwolą opuścić auto pasażerom zasiadającym z tyłu. Jednak trzeba pamiętać, że z przodu już zamontowane są klasyczne drzwi.

Jedną z największych zalet Modelu X ma być fakt, że łączy modę ze stroną praktyczną. SUV-y to samochody, które zastąpiły rodzinne minivany, jednak w większości przypadkach straciły od strony użytkowej. Zauważono to w Tesli i dlatego wnętrze przypomina właśnie minivana. Oznacza to wysoko poprowadzoną przednią szybę niczym w Citroenach, trzy niezależne fotele w drugim rzędzie i dwa dodatkowe w trzecim, które można złożyć uzyskując w ten sposób większy bagażnik.

Przeczytaj : Nowy Hyundai Genesis - luksus w rozsądnej cenie

Model X jest już dostępny w sprzedaży, ale na początek można kupić jedynie topową specyfikację mocniejszej wersji oznaczonej P90D. Koszt takiego samochodu to 132 tys. dolarów. Za dodatkowe 10 tys. dolarów otrzymamy wersję o jeszcze lepszych osiągach. Cennik bardziej podstawowych odmian SUV-a Tesli jeszcze nie został przedstawiony, ale samochody te mają być dostępne już niedługo.

sejfik.com
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem