Co to jest Bitcoin

Opublikowano: 06-12-2017

Wróć do spisu artykułówJest to innowacyjna cyfrowa waluta i system płatności, przedstawiony w 2009 roku przez człowieka, który występował pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Pomysł ten zaproponował światu jako open-source.

Bitcoin jest całkowicie odmienny od klasycznych konwencjonalnych walut, dlatego ważne jest zrozumienie kluczowych własności Bitcoinu, którymi są:

W 2012 roku powstała Fundacja Bitcoin, która dba o infrastrukturę dotyczącą Bitcoina. W praktyce to znaczy, że monitorują ewentualne zagrożenia i przeciwnie, dążą do poprawy kodu źródłowego. Organizują konferencje i promocję waluty. Ze względu na zdecentralizowany charakter sieci, Fundacja ta nie ma żadnych specjalnych uprawnień. 

 

Gdzie można uzyskać Bitcoin

 

Oryginalność Bitcoina polega na tym, że pomimo faktu, że chodzi o software, nie można go w żaden sposób skopiować. Można go albo zdobyć albo uzyskać od kogoś, kto go już posiada. Ta kryptowaluta przyniosła naprawdę technologiczny postęp w systemie płatniczym, który schował do kieszeni wszystkie banki.

Dzisiaj już istnieje wiele sposobów, gdzie można uzyskać Bitcoiny:

Wydobycie Bitcoinu

Częstym sposobem, jak uzyskać Bitcoiny, jest jego nowe wytworzenie. Przyjęło się pojęcie „wydobycie Bitcoinu”. Niemniej nie chodzi o nic innego, niż potwierdzanie transakcji użytkowników, którzy między sobą wysyłają Bitcoiny. Należy zauważyć, że ci, którzy „wydobywają”, nie wiedzą nic o wysyłających i odbierających. Cały proces jest całkowicie anonimowy. W sieci figurują tylko użytkownicy i ci, którzy wydobywają Bitcoiny (górnicy). Wszystkie informacje o wydobywaniu Bitcoinu można znaleźć pod linkiem Jak wydobywać Bitcon.

Zakup Bitcoinu na giełdzie

Cenowo najkorzystniej jest kupić Bitcoin bezpośrednio u źródła na giełdzie Bitcoin, których już istnieje kilka. Jednakże te giełdy wymagają weryfikacji tożsamości, więc należy liczyć się z większą rezerwą czasu.sejfik.com
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem