Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Opublikowano: 02-12-2018

Wróć do spisu artykułów 

•Pożyczki Pozabankowe na raty miesięczne.

• Młodziutka modelka kusi ciałem.

• Neobux REJESTRACJA

 

Jeśli właśnie kupiłeś wymarzony samochód za granicą, musisz pamiętać o tym, że aby w pełni cieszyć się z nowego auta, należy dopełnić kilka formalności. Zanim będziesz mógł wykupić polisę, konieczna będzie rejestracja pojazdu.

Rejestracja samochodu nie może jednak odbyć się wcześniej, niż po podpisaniu odpowiedniej umowy ze sprzedawcą. Pojazd, który ma ważny przegląd techniczny i aktualne tablice rejestracyjne, może brać udział w ruchu ulicznym przez miesiąc. Te 30 dni to czas, w którym kierowca musi zadbać o wszystkie formalności. Jednak już od pierwszego dnia taki samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że zapłacisz karę za brak polisy. Jest to pokaźna kwota, w wysokości 3 700 zł.

Samochód, który został zarejestrowany za granicą, a nie ma aktualnego ubezpieczenia OC, czy Zielonej Karty, musi posiadać ważne OC, dlatego też w takiej sytuacji trzeba wykupić krótkoterminową polisę. Takie ubezpieczenie jest ważne przez 30 dni, a jego koszt wynosi blisko 100 zł. Jest to polisa, którą bez trudu będzie można nabyć u każdego ubezpieczyciela. Po utracie ważności ubezpieczenie to nie podlega automatycznemu przedłużeniu. Nie ma w Polsce możliwości wykupienia OC dla samochodów, które są zarejestrowane za granicą.

Miła, grzeczna, początkująca dziewczynka z dużym apetytem i potrzebami:) 

W momencie, gdy samochód znajdzie się już w Polsce, można przystąpić do jego rejestracji, co wiąże się z licznymi formalnościami i wizytami w urzędach. Przede wszystkim musisz pamiętać o zapłaceniu akcyzy. Takiej wpłaty dokonujesz na konto odpowiedniej izby celnej, podając w tytule przelewu „akcyza od samochodu osobowego”. Musisz również podać markę i numer nadwozia auta. Sam przelew to jeszcze nie wszystko, ponieważ konieczny jest odbiór dokumentu, który potwierdzi zapłatę akcyzy. W tym celu należy udać się do urzędu celnego w ciągu czternastu dni od chwili, gdy auto zostało przywiezione do kraju.

Zanim dojdzie do rejestracji pojazdu, musisz przetłumaczyć wszystkie ważne dokumenty, które będą niezbędne, a więc: umowę sprzedaży, kartę pojazdu lub dowód rejestracyjny i przegląd techniczny. Dokumenty te powinien przetłumaczyć tłumacz przysięgły, a za taką usługę zapłacisz około 100 zł.

Następnie udajesz się do wydziału komunikacji, by zarejestrować samochód, co wiąże się z kosztem 256 zł. Po zatwierdzeniu dokumentów otrzymujesz czasowe pozwolenie i tymczasowe tablice rejestracyjne, które są ważne przez 30 dni. Kiedy już będziesz mieć tablice rejestracyjne, możesz bez przeszkód wykupić roczne ubezpieczenie OC.

By wybrać najlepszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora OC AC Wowpolisa. Jest to niezwykle pomocne narzędzie, które pozwoli w ciągu kilku chwil znaleźć najlepszą polisę dla konkretnego modelu pojazdu i jego historii.

Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem