Przeglądarka Tor zagości na smartfonach!

Opublikowano: 04-10-2018

Wróć do spisu artykułówPrzeglądarka Tor ma swoje minusy, a więc wolniejsze przeglądanie stron, jak i wiele korzyści. Do tych ostatnich zalicza się bezpieczeństwo i anonimowość. Dotychczas występowała ona jedynie w formie desktopowej. Teraz się to zmieni, gdyż przeglądarka Tor zagości na smartfonach.

 

                                                                  

 

Aplikacja w Google Play

Jako że z urządzeń mobilnych korzysta się dziś coraz częściej, nie ma nic dziwnego w tym, że przeglądarka Tor zagości na smartfonach. Aplikację można już pobrać w sklepie Google Play. O ile jednak użytkownicy Androidów nie mają powodów do zmartwień, o tyle właściciele iPhone’ów już tak. Tor Browser nie znalazł się w App Store. Alternatywą pozostaje w tym przypadku Onion Browser.

Jak zainstalować przeglądarkę Tor 8.0?

Fakt, że przeglądarka Tor zagości na smartfonach, jest już pewny. Chcąc korzystać z tej aplikacji, wcześniej trzeba ją zainstalować. Podobnie jak wersja desktopowa, bazuje ona na Firefoksie, blokując możliwość namierzenia miejsca, z którego użytkownik łączy się z siecią. W momencie zamknięcia aplikacji kasuje natomiast dotychczasową historię. Nie ulega więc wątpliwości, że korzystnie wpływa na bezpieczeństwo.

sejfik.com
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem