500 zł dla niepełnosprawnych.

Opublikowano: 16-05-2018

Wróć do spisu artykułówMiażdżąca większość Polaków za tym, by niepełnosprawni otrzymywali 500 złotych dodatku w gotówce!

500+ kliknij TUTAJ

Jak wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, aż 80 proc. Polaków popiera postulat wprowadzenia 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dorosłych.

 

Jeszcze większa grupa, bo 83,2 proc. opowiada się za zrównaniem wysokości renty socjalnej dla osoby niesamodzielnej i podwyższenie jej do kwoty minimum socjalnego.

Ankietowani przez IBRiS w zdecydowanej większości są za tym, by osoby niepełnosprawne otrzymały z budżetu dodatek w gotówce. 79,9 proc. popiera wprowadzenie, bez kryterium dochodowego, świadczenia rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych dla osób niepełnosprawnych i jednocześnie niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 lat. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 14,8 proc. respondentów IBRiS, a 5,3 proc. nie zajmuje w tej sprawie żadnego stanowiska.

 

Zarejestruj się jako pracodawca i umieść BEZPŁATNIE OGŁOSZENIE na naszym portalu ilento.pl, i już teraz znajdź pracownika z zagranicy lub kraju! Reklamuj na naszej stronie swoje 
usługi i produkty i pozyskuj codziennie nowych klientów.

 

Co ciekawe, ponad połowa Polaków jest zdania, że w związku z koniecznością spełnienia postulatów protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów powinno się opóźnić wprowadzenie dodatku do szkolnej wyprawki w wysokości 300 złotych, które niedawno obiecał rząd.

Za tym, by poczekać z wyprawką i najpierw przyznać dodatek dorosłym osobom z niepełnosprawnościami, zdecydowanie opowiada się 32,4 proc. badanych, a 19,9 proc. respondentów takie rozwiązanie uznaje za raczej dobre. „Raczej nie” mówi takiej propozycji 16,3 proc. respondentów, a 18,5 proc. jest zdecydowanie przeciw takiemu rozwiązaniu. 12,9 proc. ankietowanych przez IBRiS nie ma zdania na ten temat.

Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem