Japonia – TOP 17 atrakcji

Opublikowano: 16-04-2018

Wróć do spisu artykułów 

 

 

TOP 17 atrakcji w Japonii

あなたの家を離れることなく儲ける

17.Osaka– trzecie co do wielkości miasto Japonii. Warto odwiedzić je co najmniej właśnie z tego powodu. Głównymi atrakcjami, które warto tutaj zobaczyć jest Osaka Castle, dzielnica Shinsekai, Minami (Namba), no i oczywiście Universal Studios Japan (czyli studio/wesołe miasteczko z „dzielnicami” typu Spiderman, Back to the Future czy Jurassic Park).

Minami (Namba) - Osaka, Japonia

16. Japońskie toalety – o tak! To jest to, czego nie mogło nam zabraknąć w tym zestawieniu ;) Mimo, że nie jest to jedno, konkretne miejsce, to jest to zdecydowanie jedno z ciekawszych przeżyć dnia codziennego.

Japonia, Tokio - japońska toaleta

あなたの家を離れることなく儲ける

15.Government Building – czyli jedno z najlepszych bezpłatnych miejsc do podziwiania Tokio z góry. Podobno czasem z góry widać nawet górę Fuji. Nam to się jednak nie udało ;)

Tokio Japonia - ulice miasta, Government Building

14. Shibuya – to nie tylko słynne skrzyżowanie w Tokio, m.in. z takich filmów jak Tokyo Drift, ale również kolorowa, pełna życia dzielnica sklepów, lokali czy hoteli… miłości ;)

Tokio Japonia - Shibuya skrzyżowanie

13. Harajuku – jedna z dzielnic Tokio, wraz z ulicą Takeshita Dori, gdzie możemy spotkać typową, japońską młodzież. Dodatkowo znajdziecie tutaj m.in. pyszne/ciekawe naleśniki i wiele sklepów, w którym można kupić oryginalne pamiątki (w tym spory sklep sieciówki Daiso).

Japonia, Tokio - Harajuku, ulica Tajeshito Dori

12. Świątynia Asakusa – najpopularniejsza świątynia w Tokio. Robi wrażenie. Przed świątynią znajduje się sporo ciekawych kramików z pamiątkami, lodami itp. ;) W okolicy jest też sporo lokali, więc można dobrze i lokalnie zjeść…

Tokio Japonia - Assakusa

11. Sushi bar – czyli knajpy z pływającym sushi ;) Bo skoro już jest o jedzeniu, to warto wspomnieć o tym typowo japońskim rzecz jasna. Choć trudno będąc w Japonii jest zjeść coś nie tutejszego ;) Na najfajniejszy lokal trafiliśmy właśnie w okolicach świątyni Asakusa w Tokio.

Tokio Japonia - tokijski sushi bar

10. Tsukiji – największy targ rybny na świecie… znajduje się oczywiście w Tokio. Koniecznie musicie udać się tam z samego rana, choć turystów wpuszczają dopiero w późniejszych godzinach. Różnorodność pokarmu jaki wyławiają Japończycy z mórz i oceanów może przywrócić o zawrót głowy. Jest co podziwiać!

Tokio Japonia - targ rybny Tsukiji

あなたの家を離れることなく儲ける

9. Odaiba i Tęczowy Most – mała wysepka, a znajdziecie na niej sporo atrakcji, takich jak m.in. pomnik robota Guandam, Statuę Wolności, Toyota Show Room czy chociażby ładną promenadę z widokiem na Tokio.

Japonia, Tokio - Odaiba, Rainbow Bridge

8. Bamboo Grove – czyli słynna aleja bambusowa w dzielnicy

Kioto – Arashiyama. W okolicy znajdziecie również ciekawe świątynie i np. ponad 1000 letni most ;)

Ścieżka Bambusowa w Kioto

あなたの家を離れることなく儲ける

7. Fushimi Inari Shrine – sanktuarium zbudowane dla bogów ryżu i sake. Bardziej znane ze ścieżki z czerwonymi bramami Torii. Miejsce to znajduje się niedaleko Kioto i można tam łatwo podjechać w drodze do Nary… o czym jeszcze będzie ;)

Senbon Torii - ścieżka z bramami Torii w Kioto

6. Nikko – to mała i niepozorna mieścinka na północ od Tokio. Można tam dojechać szybko Shinkansenem z przesiadką na podmiejską linie JR (używając oczywiście JR PASS). Znajdziecie tam ogromny kompleks świątyń, który koniecznie musicie zobaczyć. 

Japonia, Nikko

5. Shinkansen – czyli superszybkie japońskie pociągi. Pisaliśmy o nich nie raz i nie dwa :) Nie ma opcji, aby będąc w Japonii nie przejechać się nimi co najmniej raz. Cała logistyka, oznaczenie peronów, czystość, punktualność i kultura podróżnych… o tym można by pisać latami. Cud miód i orzeszki, nie ma nawet co porównywać do naszego PKP ;)

Japonia, szybki pociąg Shinkansen

あなたの家を離れることなく儲ける

4. Wyspa Miyajima – z kompleksem świątyń i przede wszystkim Wielką Bramą Tori. To piękne miejsce znajduje się niedaleko Hiroszimy, warto podjechać tutaj na minimum pół dnia. Warto też poczekać na odpływ i zobaczyć jak zmienia się to miejsce.

Miyajima, Itsukushima Shrine, Brama Torii Gate

3. Nara – podium otwiera Nara, miejscowość niedaleko Kioto. Jest to pierwsza stolica Japonii, w której znajdziemy jedną z najbardziej popularnych świątyń w tym kraju – Todaiji. Nara słynie również z obecnych jelonków (danieli), które można dokarmiać lub same dokarmią się Waszymi ubraniami ;)

Świątynia Todaiji Temple w Nara

あなたの家を離れることなく儲ける

2. Pałace i Świątynie Kioto – miejsce to możemy porównać do naszego Krakowa, ale takiego pomnożonego co najmniej 10 razy ;) To kultowe i tradycyjne miejsce, z niezliczoną ilością świątyń i pałaców, dzielnicą gejsz itp. My byliśmy tam 3 dni i nawet dla nas było to za mało czasu. Kioto zdecydowanie wygrywa z Tokio (które też trzeba zobaczyć) co widać nawet po naszym rankingu.

Kioto - Kinkakuji (Golden Pavilion)

1. Hiroszima – tak! Na naszym podium, na pierwszym miejscu, znajduje się nie Tokio, nie Kioto czy inne „pewniaki”, a Hiroszima. Miasto zniszczone przez atak bombą atomową. Tym bardziej z perspektywy czasu wiemy, że wizyta w tym właśnie miejscu zapadła nam najbardziej w pamięć. Pięknie oddana cześć ofiarom, dokładnie wytłumaczona historia. Aż trudno uwierzyć, że ludzie byli do tego zdolni… oby historia ta się nie powtórzyła nigdy więcej!

A-Bomb Dome - Hiroszima, Peace Memorial Park

CashbackRabat.pl
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem