„Samotność w sieci” powieści Janusza Leona Wiśniewskiego

Opublikowano: 10-02-2018

Wróć do spisu artykułów„Samotność w sieci” to film w reżyserii Witolda Adamka z 2006 roku, który obudził na polskiej scenie kina niejedną dyskusję. Ekranizacja bardzo znanej książki Wiśniewskiego o tym samym tytule, wreszcie doczekała się adaptacji z niezwykle utalentowaną obsadą aktorską.

Melodramat przyniósł oczekiwany sukces oraz bardzo pozytywny odbiór widzów w Polsce jak i za granicą. Zbudowany na prostej fabule, grze gestów i niewypowiedzianych słów – idealna propozycja kinowa na jeden z pochmurnych i zimniejszych wieczorów. Główne role przypadły nie bez powodu Magdalenie Cieleckiej, która gra tytułową Ewę oraz Andrzejowi Chyrze, któremu przypadła rola Jakuba. Duet aktorski uzupełnia się znakomicie i przyciąga uwagę widza.

Ewa to zdolna, kreatywna i ambitna redaktorka telewizyjnych wiadomości, która w pogoni za karierą i pieniądzem – zapomniała o tym czym jest prawdziwe poczucie szczęścia. Mieszkająca w Polsce atrakcyjna blondynka oddaliła się od swojego męża, który poświęca większość czasu pracy.Życie Ewy przypomina codziennie jeden schemat, z którego przestaje być zadowolona i szuka jakiejś drogi ucieczki przed wciąż pogłębiającą się samotnością i nudą. Jakub pracuje w Niemczech jako wybitny naukowiec większość swojego życia spędził w laboratoriach lub salach wykładowych.Samotnik, któremu ciąży stałe przebywanie w wielkim mieszkaniu, które jest wypełnione pustką i ciszą. Niczego mu nie brakuje – na pozór udane życie staje się klatką z której nie potrafi się wydostać.

Losy Ewy i Jakuba są różne, ale łączy ich jedno – samotność. Dojrzali, pełni niespełnionych uczuć i sprzecznych emocji, nie potrafią odnaleźć prawdziwego szczęścia. Wszystko zaczyna się zmieniać gdy zrozpaczona Ewa postanawia zwierzyć się ze swojego osamotnienia przypadkowemu użytkownikowi Internetu, którym okazuje się być Jakub. Od tej chwili zaczęli rozmowy w sieci i coraz bardziej zbliżali się do siebie pomimo dzielącej odległości. Wiadomości wirtualne krążyły między dwoma krajami, aż wreszcie obydwoje postanowili poznać się naprawdę. Los uśmiechnął się do nich figlarnie, a oni postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję. Zdecydowali się spotkać osobiście w Paryżu, który stał się miejscem rozkwitu ich namiętnej miłości. Czy uda im się przetrwać trudne chwile i obudzić na nowo do życia? Ile każde z nich jest w stanie poświęcić aby być razem?

 

„Samotność w sieci” to historia w której odnajdziecie zarówno radość jak i gorzkie łzy. Czasem los, który stawia na naszej drodze szczęście – wystawia nas na próbę i zabiera to, co nagle staje się częścią naszego wnętrza. Tego filmu nie możecie przegapić. Z pozoru banalna opowieść, ale ukazuje ona pewną prawdę, która pomimo swojej prostej struktury, uświadamia widzowi co tak naprawdę jest w życiu ważne i o co powinniśmy dbać. Doskonała obsada, dobry scenariusz i zaskakujące przesłanie – musicie to zobaczyć. Ile prawdziwa miłość może znieść?

 

 

• Sejfik.com to serwis, w którym uczestnictwo przynosi korzyści w postaci darmowych usług, doładowań, nagród jak i po prostu gotówki. Wypróbuj nasz serwis w praktyce - to nic nie kosztuje ani nie zobowiązuje!

•  Reklamuj się tanio i skutecznie . Docieraj do tysięcy nowych odbiorców >>>

• Apka wowapp to internetowy komunikator podobny do Skype, Vibera, Whatsapp itd. Założyciele wprowadzili jednak coś nowego. Firma oddaje 70% wpływów z reklam, które są wyświetlane wewnątrz aplikacj.

•  Zarabiaj oglądajac płatne reklamy na NeoBux. Portal działa w kilkunastu krajach Europy w kilku językach i reguralnie wyplaca pieniądze od ponad 10 lat.

Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem