Bitcoin – waluta przyszłości.

Opublikowano: 09-02-2018

Wróć do spisu artykułówNiegdyś obiektem poszukiwaczy majątku był błyszczący, namacalny kruszec w postaci bryłek złota. Dziś jest nim niewidzialna kryptowaluta, zwana Bitcoinem. Możemy nią zapłacić w Internecie, ale również w wielu restauracjach, sklepach czy hotelach na całym świecie. Bitcoin ma niebywałą przewagę nad każdą inną walutą świata – jest całkowicie niezależny od rządów i wszelakich instytucji. Czy to wystarczy, aby uznać go za walutę przyszłości? Temu przyjrzymy się w artykule.

• wow app - Nowy komunikator

 

Bitcoin jako odkrycie technologiczne figuruje już od 1998 roku, kiedy to programista Wei Dai przedstawił pierwszą implementację koncepcji krypto-waluty. Sama koncepcja Bitcoina w obecnej formie powstała jednak w 2008 roku a jej autorem jest skrywający się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W 2009 roku powstał pierwszy dedykowany Bitcionom Blockchain, a także pierwsza wersja klienta Bitcoin, została zawarta pierwsza transakcja w systemie, a także ustalono pierwszy kurs wymiany na podstawie kosztu wydobycia. Pierwsza giełda oraz zakupy za pomocą Bitcoinów ruszyły w 2010 roku. Od tej pory Bitcoin i nowe technologie zrewolucjonizowały podejście świata do waluty cyfrowej.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta, czyli waluta oparta na kryptografii. Najczęściej uznawana jest po prostu za walutę internetową, wirtualną. Czy słusznie – poniekąd tak. Musimy jednak wiedzieć, że kryje się za nią znacznie więcej. Kryptowaluty to przede wszystkim przełomowa technologia internetowa i pierwszy wynalazek w systemie finansowym, który został opracowany poza instytucjami finansowymi. Bazuje on na sieci peer-to-peer, czyli takiej, która jest w pełni rozproszona, a co za tym idzie system ten nie posiada centralnej jednostki, organizacji lub miejsca, które by go kontrolowało.

Jak działa kryptowaluta?

Komputery, a zarazem operujący nimi użytkownicy stanowią ogniowe w węzłach sieci, przez które następuje wymiana transakcji, ich autoryzacja i rozliczanie. System przechowuje informację o stanie posiadania liczby Bitcoinów. Stan posiadania związany jest z indywidualnym portfelem, który zawiera informacje o stanie posiadania Bitcoinów przez danego użytkownika. Taki portfel tworzony jest automatycznie już podczas pierwszej autoryzacji użytkownika w systemie. Kontrolę nad nim sprawuje wyłącznie posiadacz zaszyfrowanego klucza prywatnego. W systemu zostały zastosowane niezwykle zaawansowane metody matematyczne i kryptograficzne, które uniemożliwiają podwójne wydanie Bitcoinów, ich podrobienie lub kradzież. Cały system oparty jest na technologii Blockchain, a ponadto aktywna społeczność użytkowników nieustannie pilnuje całości funkcjonowania systemu. Podsumowując – Bitcoin to pieniądz, którego idea opiera się na zdecentralizowanych, zaszyfrowanych portfelach.

Walka o Bitcoina

Rynek kryptowalut zyskuje coraz większą popularność i silnie oddziałuje na otaczającą nas rzeczywistość. Bitcoiny są „wydobywane” (stąd porównywanie do kopalni złota) poprzez odszyfrowywanie algorytmów kryptograficznych. Aby skutecznie działać w ten sposób niemal niezbędny jest wydajny sprzęt – z szybkim procesorem oraz dobrą kartą graficzną. Podaż Bitcoinów, podobnie jak większości innych kryptowalut, jest ograniczona algorytmem. Oznacza to, że im więcej osób bierze się za wydobywanie monet, tym więcej czasu potrzeba aby osiągnąć pożądany efekt.

Ogromna popularność Bitcoina wiąże się z tym, że właśnie tę kryptowalutę wydobywa obecnie najwięcej osób. Jej przyszłość jawi się w jasnych barwach. Dlaczego? Ponieważ za Bitcoinem nie stoi żadna gospodarka. Tym samym – im gorzej dzieje się w gospodarce, tym lepiej dla Bitcoina.

 

 

 

Przeczytaj rownież :

• Komunikator,telefonia dzięki której zarobisz

• >>>>>>>

• Monako - kraj miliarderów.

sejfik.com
Back to top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem